Aia ehitamine

Aia ehitamine ja hooldus on meie ainus töövaldkond. Seega leiad meie juurest kindlasti just sellise aia, mis vastab sinu ettekujutlusele ja soovidele.

AIA EHITAMINE: MIDA SILMAS PIDADA

Aia ehitamine puitaiana toimub enamasi kas kuuse- või männipuidust. Üks suurimaid töid puitaia ehituse juures on postide paigaldamine. Need tuleb betoneerida minimaalselt 700 mm. sügavusele maasse. Vajadusel valame lisaks lintvundamendi.

Vertikaalsete lippidega aia puhul järgneb aiapostide paigaldamisele puitpõõnade (horisontaalsete laudade) kinnitamine aiapostide külge. Horisontaallaudadega aia puhul kinnitame üldjuhul postide külge prussid, millele omakorda kinnitame horisontaalsed lauad.

Puitlipid kinnitame põõnadele 10 – 30 mm vahedega. Mida väiksem vahe, seda suuremat privaatsust aed pakub. Vajaduse korral võib lipid panna ka kahelt poolt – see suurendab privaatsust veelgi.

Üldjuhul kinnitatakse iga lipp puitpõõnale nelja kruviga. Väga harva soovitakse kitsamaid lippe, mida ei ole võimalik nelja kruviga kinnitada.

Selleks, et niiskusi lippe kahjustada ei saaks, peaks maapinna ja lippide vahele peab jääma 5-10 cm vahe. Põõnadest võiks lipid üle ulatuda 200 mm. mitte enam.

VÕRKAIA PAIGALDAMINE

  • Pakume spetsiaalseid metallposte (posti läbimõõt peab jääma üle 48 mm) Samas võib aiapostidena kasutada ka juba olemasolevaid puit- või metallposte. Kui aed on madal (kuni 1,2m kõrgune), siis võib kasutada ka peenema läbimõõduga poste.
  • Nurkadesse on lisaks tarvis kaldtugesid.
  • Punutud aiavõrgule kõrgusega kuni 1,5 m. paigaldatakse 3 pingutustraati (üle selle pingutatakse 4 traadiga), need võiksid olla võrgutraatidest jämedamad.
  • Pingutustraadid paigaldatakse enne võrku.
  • Võrk riputatakse esmalt ülemisele traadile võrgu ülaservas tagasipööratud nn. konksu abil. Seejärel kinnitatakse teistele traatidele ja aiapostidele spetsiaalsete traatklambritega, mis lihtsustavad oluliselt tööd.

Siit juba järgmine töö on väravate paigaldamine. Autoväravatele saab tellida automaatika, et need mugavalt, autost väljumata, avada ja sulgeda saaks. Väravate kohta uuri lähemalt siit.

AIAPOSTIDE PAIGALDUS

Aia ehitamisel on aiapostide paigaldamine üks keerulisemaid ja tähtsamaid töid. Paigaldame need  teineteisest maksimaalselt kolme meetri kaugusele ja 700 mm. sügavusele maa sisse.

Väravapostid üritame paigaldada ca. 900 mm. Sügavusele, aga alati ei ole see pinnase tõttu võimalik. Kõik postid betoneerime, et aed ka aastate pärast hea välja näeks.

Nii võrk- kui paneelaia postid peavad olema võrgust 500 mm pikemad. Paigaldame need  2500 – 3000 mm vahedega ja betoneerime 650 – 800 mm. sügavusele maa sisse. Võrkaia nurkadesse lisame kaldtoed. Väga pika sirge korral ka keskele (üle 50 m.).

Postide betoneerimise järel peab ootama betooni kivistumist olenevalt ilmastikust ja aia tüübist 1-3 päeva, enne töö jätkamist.

Aia ehitamine üle terve Eesti

Aia ehitamine on teenus, mida pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kolmeaastase garantii!

Kui aedade ehitus tundub sulle kallis, siis pöördu meie poole, sest saame pakkuda kvaliteetseid piirdeaedu mõistlikku hinnaga.

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: