Aiaväravad on suure tõenäosusega sinu aia kõige tähtsaimad osad, sest aiaväravad on pidevalt kasutuses ja liikumises. Arvestades sellega, et aiavärav koosneb liikuvatest osadest, siis on ka selge, et kõik mis liigub ka kulub, mistõttu on see ka aia suhteliselt kõige kulukam osa.

Selleks, et kasutusmugavus oleks võimalikult suur, peavad aiaväravad töötama sihipäraselt ja tõrgeteta ja seetõttu peab sinu aiavärava lahendus eriti läbimõeldult lahendatud olema. Värav ei ole kunagi liiga lai.

Aiaväravad

Aiaväravad – erinevad tüübid

Eramu aial on enamasti kaks väravat: jalgvärav ja autovärav.

Jalgväravad

Jalgvärav on tavaliselt lihtsa ehitusega ja aia välimust järgiv – metallraamil ja hingedel konstruktsioon, käepideme ja lukuga.

Müüme ja paigaldame jalgväravaid kõigis mõõtudes. Jalgväravaid on võimalik tellida tsingituna või tsink+pulbervärv kõigis RAL toonides.

Väravad on võimalik varustada fono, videofono, elektriluku või elektriluku vastusega.

Väravate täide vastavalt aia tüübile – puit, paneel, võrk, varb vms.

Tiibväravad

Lihtsaimad autoväravad on käsitsi avatavad tiibväravad, mis avanevad maja poole. Enne selle lahenduse valimist on vaja veenduda, et nende avanemiseks oleks piisavalt ruumi. Vajaduse korral  on võimalik teha tiibväravaid, mis avanevad 180 kraadi.

Selleks, et ka suuremad sõidukid (näiteks prügiauto, kütet-, ehitusmaterjale- või mööblit vedav auto)  aeda ära mahuksid, peaksid tiibvärava puhul arvestama mõõtudega ca. 3800 mm. Eriti oluline on laius sellisel juhul kui sissesõit ei toimu otse.

Tiibväravaid saab ka automaatselt avanevaks teha. Pakume selleks sobivat väravaautomaatikat. Uuri lähemalt siit.

Liugväravad

Liugvärav on sõiduke mugavaks hoovi pääsemiseks on kõige mugavaim (aga hinnalt ka kõige kallim) lahendus. Võrreldes tiibväravaga pakub liugvärav ka kõige suuremat turvalisust.

Sõltuvalt objektist on mõnikord just see värava tüüp kasutaja jaoks ainuke võimalik lahendus. Näide: kui maja on aiale lähedal ja värava taga, hoovis on autodele vähe ruumi.

Aiaväravad – automaatika valmidus ka tulevikuks

Juhul, kui soovid, et sinu autoväravad avaneks automaatselt, siis tuleb mõelda väravaautomaatika paigaldamisele. Tuleb küll silmas pidada, et väravaautomaatika teeb värava oluliselt kallimaks.

Väravat võib ka käsitsi avanevaks valmistada, aga seda ebamugavust märkate kindlasti esimeste vihmaste ilmadega. Siiski on käsitsi avamise puhul võimalik valida eraldi lukk, mis aitab värava turvalisusele kaasa.

Juhuks, kui plaanite tulevikus siiski ka automaatikat paigaldada, siis tasub teada, et seda on võimalik igale väravale hiljem külge panna.

Aiavärava viimistlus

Kujundame värava sobimaks kogu aiaga – metallraamidele paigaldame kas puidu, metalli või paneeli, samasuguse nagu kogu ülejäänud aialgi. Ja muidugi on meie väravaraamid kuumtsingitud. Viimistleme neid aiaga sama värvitooniga.

Liugväravaid võimalik tellida kõigis RAL toonides kuumtsink + pulbervärvituna ja kuumtsingituna. Liugväravate valmistamisel kasutame tehase siini, mis tagab pikaajalise töökindluse.

Tiibväravaid on võimalik tellida kõigis RAL toonides krunt + pulbervärvituna või kuumtsingituna.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: