Liugväravad ehk lükandväravad on sõidukite mugavaks hoovi pääsemiseks kõige mugavaim (aga hinnalt ka kõige kallim) lahendus. Võrreldes teiste väravatega pakuvad liugväravad ka kõige suuremat turvalisust.

Sõltuvalt objektist on mõnikord just see värava tüüp kasutaja jaoks ainuke võimalik lahendus. Näide: kui maja on aiale lähedal ja värava taga hoovis on autodele vähe ruumi.

Miks valida liugväravad?

Erinevalt tiibväravast on liugväravad oluliselt parema täisautomaatse avamise ja sulgemise süsteemiga. Kasutaja jaoks on siin olemas kõik mugavused, mis ühel korralikul aiaväraval olla võiksid – automaatne avanemine, kõrge turvalisus, vähene ruumikulu avanemisel ja hea töökindlus igal aastaajal.

Samuti puudub liugvärava puhul vajadus värava eest talvel lund lükata. Kõigele lisaks ehitame selle esteetiliselt ilusa ja väärika.

Liugvärav liigub juhtsiinil, mille valime vastavalt ava laiusele ja värava raskusele. Liikuvad rullikud, mis siini sees töötavad, on vihma ja lume eest kaitstud. Avada saab seda väravat nii puldi kui ka GSM juhtimissüsteemiga. Niisugune mehhanism tagab väravale töökindluse aastateks.

Lükandmehhanismiga värav töötab laitmatult ka talvisel ja tuulisel ajal, kui tiibvärava nõrkused võivad ilmneda. Samuti ei pea  kulutama hommikuti, kui on kõige kiirem, aega niisuguse värava eest lume koristamisele.

Liugvärava üks suur eelis on veel ka asjaolu, et tema jõuga avamine ei ole eriti lihtne, mistõttu on see värava tüüp ka üsna turvaline.

Liugväravad ehk lükandväravad

Liugväravate hooldus

Liugvärava hoolduse puhul tuleb silmas pidada seda, et värava ümbrus peab olema lumest puhas. Vastasel korral upub värav lumme ja lume sulades ja/või uuesti jäätudes võib jää sattuda värava liikuvate osade vahele. Tasub teada, et sellistest teguritest tingitud probleemide lahendamine ei kuulu garantiitöö alla.

Parima töökindluse tagate sellega, et hoiate värava osad ja tööpiirkonna lumevaba ja puhtana.

Liugvärava viimistlus

Väravate paigaldamisel tekib alati ka küsimus “Millist värvi on võimalik saada?”. Meie puhul on väravaid võimalik tellida kõikides RAL toonides. See tähendab kuumtsink + pulbervärvituna ja kuumtsingituna. Meie kasutame liugväravate valmistamiseks tehase siini, see selline lahendus tagab pikaajalise töökindluse.

Liugväravate paigaldus üle terve Eesti

Paigaldame liugväravaid kõikjal Eestis. Meie poolt teostatud liugvärava paigalduse töödele anname 2-aastase garantii!

Hinnapäringule kiire vastus

Hinnapakkumise tegemiseks võta meiega ühendust aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076. Räägime sinu soovid läbi ja vastavalt sellele teeme kiirelt ka hinnapakkumise.

Juhul kui selgub, et objekt vajab eelnevat ülevaatus, siis tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos sulle sobiva lahenduse. Objekti ülevaatus on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale:

Korduma Kippuv Küsimus: “Kas minu väravale saab ka automaatikat paigaldada?”

Üldiselt on võimalik väravaautomaatikat igale väravale lisada. Siinkohal tasuks küll meeles pidada seda, et automaatika paigaldamine väravale teeb värava paigaldamise oluliselt kallimaks.

Üks suur eelis, mis väravaautomaatikal on võrreldes käsitsi avatava väravaga, on kasutusmugavus. Kindlasti saab väravat ka käsitsi avanevaks valmistada, aga seda ebamugavust märkate kindlasti esimeste vihmaste ilmadega. Samas on käsitsi avaava värava puhul võimalik valida eraldi lukk, mis aitab värava turvalisusele kaasa.