Aedade remont ja hooldus on tegevus, millega oleme tegelenud palju aastaid. Alljärgnevalt toome välja mõningad soovitused, mida ühe või teise aiatüübi puhul silmas pidada.

Võrgust aedade remont ja hooldus

Võrkaiad vajavad 2-3 aasta tagant ülevaatust-hooldust. Hoolduse käigus pingutatakse vajadusel võrku, asendatakse katkised klambrid, reguleeritakse värav, asendatakse katkised või puuduvad postikorgid.

Puitaedade hoolduse käigus vaadatakse üle kinnitusvahendid, katkised kruvid asendatakse, hinnatakse puidukaitse seisukorda. Pinotex vajab 4-5 aasta tagant ülevärvimist, värv vajab 6-7 aasta tagant ülevõõpamist.

Puidust aedade remont ja hooldus

Erinevalt metallaiast vajab puitaed üsna regulaarset hooldust. Sinu jaoks tähendab see seda, et vähemalt iga 6-7 aasta järel tuleks aed värvida ja aialippide otsad korralikult töödelda. Aialippide otsade hooldus on eriti tähtis just seetõttu, et peamiselt sealtkaudu tuleb tavaliselt niiskus sisse.

Puitaia kaitsmine ilmastiku eest

Puitu saab ilmastiku eest kaitsta värvi või mõne muu kaitsevahendiga. Viimasel ajal kasutatakse palju süvaimmutatud puitu, mis on oma värvuselt rohekas või pruun. Sellise puidu kasutamise eelduseks on, et puit kaetakse ühe-kahe aasta pärast värvi või muu kaitsevahendiga, sest süvaimmutus ei ole vastupidav UV kiirtele.

Väga oluline on märkida seda, et kui kasutada värvitud või peitsitud puitu, siis peaks selle vähemalt korra enne paigaldust kruntima või peitsima. Vastasel korral jäävad ühenduskohad katmata, mistõttu jääb niiskus sinna sisse ning just sealt hakkab puit kõige kiiremini mädanema.

Samuti on puitaeda võimalik vastupidavamaks muuta nii, et aia ülemisele äärele lisatakse eraldi kattelaud, mis võib olla nii metallist kui ka puidust. Nii on sinu puitaed niiskuse eest paremini kaitstud.