Lippaed on kaunis ja klassikaline, võiks öelda, et lippidest puitaed on ideaalne aed. Oleme ehitanud lippaedu nii linna kui maale, eramaja kui korrusmaja piirdeks. See sobib põhimõtteliselt igasuguse maja ümber.

Lippaed koos kivipostide või metallpostidega

Eriti esindusliku ja väärika mulje saavutame koos laotud kividest aiapostidega. Kui valitakse lippaia kõrvale kividest aiapostid, siis kivide ladumise ajamahukuse ja tööle ning materjalidele mineva kulu tõttu on niisugune aed ka üks kallimaid.

Esindusliku aia ehitame aga ka metallpostidega. Niisugune aed loob samuti head esmamuljet, on tugev ja vastupidav pikki aastaid.

Lippaed

Lippaed – tugev ja vastupidav aastaid

Servast sirgelt risti lõigatud lippidest aed on küll välimuselt kõige lihtsam, kuid samas väga korrektne ja ilus. Katteliistu lisamise ja värvide kombineerimisega saab aiale esteetilist ilu veelgi lisada. Lisaks täidab katteliist ka väga praktilist rolli kuna see takistab lipi otstest niiskuse imendumist puitu.

Teine praktiline omadus on veel see, et vandaalidel on lippe oluliselt raskem ülevalt servast lahti tirida või murda. Sellisel moel aia eest hoolt kandes nihkub ka aia hooldus kaugemale.

Teistsuguse efekti annavad aiale nurga alla või kaarjalt lõigatud lipid. Ka lipi erinevate pikkustega saame lisaefekte saavutada – näiteks tekitame kaarja paneeli aiaposti suunas lühenevate lippidega. Võimalusi on veelgi.

Kui lipid paigaldada laiemate vahedega ja kahekihiliselt mõlemale poole aeda, siis muutub aed palju rohkem tuult ja müra takistavaks. Lisaks suurendab sellisel moel ehitatud lippaed veel ka privaatsust.

Puitaia värvivalik on piiramatu. Huvitavama lahenduse saab, kui kombineerida kahte omavahel sobivat tooni – näiteks kopeerida toone majalt.

LIPPIDE VIIMISTLUS

Süvaimmutatud lippe on valida rohelise ja pruuni tooni vahel. Aasta või kaks pärast paigaldamist kaetakse niisugune aed värviga, sest süvaimmutus ei ole vastupidav UV kiirtele.

Süvaimmutamine toimub autoklaavmeetodil, kus kaitsev kemikaal viiakse puitu vaakumis ja surve all, mistõttu see väga sügavale puitu imendub.

Peitsitud lipid sisaldavad samuti puidukaitset ilmastikuolude vastu. Peitside toonivalik on mitmekülgne.

Värvitud puitaed saab ühe kihi krunti ja kaks kihti puiduvärvi, toonivalik on piiramatu.

Lippaia hooldus

Lippaed nõuab regulaarset hooldust. Pärast lume sulamist tasuks aia seisukorda uurida, eriti pärast mõnede aastate möödumist selle paigaldamisest. Kõige suuremat kahju tekitab maapinna niiskus, mis on püsiv, samuti vihma- ja poripritsmed.

Kuidas puitaeda hooldada ja remontida, loe siit.

Lippaedade ehitus üle terve Eesti

Lippaedu müüme ja paigaldame kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kaheaastase garantii!

Kui aedade ehitus tundub kallis, siis pöördu meie poole, sest saame sulle pakkuda kvaliteetseid piirdeaedu mõistlikku hinnaga.

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: