Aiapostide paigaldus on töö, mis käib sisuliselt iga aia ehituse juurde. Seega ehitame ja paigaldame erinevate ristlõigetega aiaposte kõikidele võimalikele piirdeaia tüüpidele nagu näiteks:

  • Metallaiad
  • Puitaiad
  • Võrkaiad
  • Paneelaiad

Aiapostide paigaldus

Aiapostide paigaldus – enne ehitust tehtavad tegevused

Alljärgnevalt kirjeldame mõningaid tegevusi, mis aia ehitus ja aiapostide paigaldus endaga kaasa toovad.

Vaata üle oma krundi piirid ja mõõdud

Pane tähele, et vastavalt seadusele peab sinu aed jääma sinu krundi piiridesse. Juhul, kui sul puuduvad andmed oma krundi piiride kohta, siis tasub kohale kutsuda maamõõtja, kes ametlikele andmetele tuginedes märgib kinnistu piirid maha.

Lisaks krundi piiridele tasub kokku arvutada esmane aia kogupikkus.

Leia kommunikatsioonide asukohad

Aiapostide paigaldus ei tohi rikkuda ühtegi krunti läbivat ühendust (vesi, elekter jms). Seetõttu tuleks üllatuste vältimiseks jooniste pealt juba varakult välja vaadata maa-aluste kommunikatsioonide asukohad.

Kuhu tulevad sissepääsud ja väravad?

Siinkohal tasub hoolikalt mõõta ja läbi mõelda lisaks väravate asukohale ka värava tüüp (nt liugvärav, tiibvärav) ning laius.

Arvuta kokku vajaminevate aiapostide kogus

Meie käest küsitakse tihti, et millise vahemaa tagant oleks mõistlik aiaposte paigaldada. Üldjuhul võiks see jääda 2500mm – 3000mm (2,5m – 3,0m) vahele. Üle 3m vahedega poste me ei paigalda.

Tähista piirdeaia ja postide asukohad

Tähista oma tulevase aia asukohta nööriga ja mõõda sellest lähtuvalt välja aiapostide asukohad. Aiapostide asukohad saad tähistada kas tikkude, värvi, kivide vms nähtavate märkide abil.

Kui aiapostide paigaldus peale algab, siis saab sellest esmasest skeemist lähtudes edasi minna.

Aiapostide paigaldus

Aiaposti aukude kaevamine

Sarnaselt aiapostide vahemaaga küsitakse meie käest tihti, kui sügavad peaksid olema aiapostide augud. Üldiselt soovitame vastavalt posti tüübile kaevata järgmise sügavusega augud:

  • Reapostid -vähemalt 70cm (700mm) sügavused augud, mille diameeter on vähemalt 25cm (250mm) .
  • Väravapostid – vähemalt 80cm (800mm) sügavused augud, mille diameeter on vähemalt 35cm (350mm)

Aiapostide paigaldus peale aukude kaevamist

Mõistlik oleks aiaposte paigaldada vähemalt kahekesi. See vähendab oluliselt postide paigaldamisel tehtavaid vigu. Kahekesi on oluliselt lihtsam ka juhtnööri ja loodi abil postide joondust rihtida ja postiauke täita.

Postiaukude täitmisel betooniga tuleb kindlasti jälgida seda, et paigaldatavad postid asuksid ühel joonel ja samal kõrgusel. Selleks kasutatakse juht- või kõrgusnööri, samuti ka laserloodi.

Aia ehitus peale aiapostide paigaldust

Aiapostide paigaldus ja aia ehitus ei toimu üldjuhul samal päeval. Sõltuvalt ilmastikutingimustest saab alles 2-3 päeva peale postide paigaldust aeda ehitama hakata.

Aiapostide paigaldus üle terve Eesti

Aiapostide paigaldust pakume kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kolmeaastase garantii!

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: