Lintvundament on enim tõenäoliselt üks levinumaid vundamendi tüüpe ja seda ilmselt seetõttu, et kui ta on korralikult ehitatud, siis on ta ka väga vastupidav.

Lintvundament

Kas aiale on vundamenti üldse vaja?

Vundament ei ole aiale kohustuslik ega alati vajalik, kuid on kohti, kus selleta ei saa. Näiteks eri kõrgustel kruntide vahele pole võimalust ilma soklita aeda ehitada.

Enamasti ehitatakse sokkel aga puitlippide kaitsmiseks niiskuse eest ja seeläbi aia eluea pikendamiseks. Puitlipid vajavad harvem hooldust, kui maa niiskus, kui põhiline kahjustaja puitu ei pääse.

Sokkel kaitseb ka koerte aia all uuristamise vastu ning hulkuvate loomade eest. Kuid see lisab väärtust  ka esteetilisele välimusele.

Peamiselt ehitatakse vundament puit- ja metallaedade alla. Alternatiiviks on paigaldada aia alla valmis betoonsoklid või kõnnitee äärekivid.

Vundamenti tehes peab kindlasti eelnevalt tutvuma pinnasega, kuhu soovitakse ehitada

Lintvundament: tüübid ja ehitus

Üldiselt jaotatakse lintvundamendid kaheks erinevaks tüübiks: monoliitne lintvundament ja väikeplokkidest lintvundament.

Nende kahe tüübi peamine erinevus seisneb selles, et  monoliitset lintvundamenti võib tema vastupidavuse tõttu kasutada sisuliselt iga hoone ehitamisel, samas kui väikeplokkidest vundamendi puhul laotakse müüriosa  (nt FIBO plokkide abil) eelnevalt betoonist valatud taldmiku peale. Ka väikeplokkidest lintvundament on korraliku töö puhul väga vastupidav.

Lintvundamendi ehitamise etapid on järgmised:

  • Kaevamine
  • salongi ehitus
  • armeerimine
  • postide paigaldamine
  • (on see õige? Täpsusta kui on vale

Suurimaks ohuks soklile on vesi ja külm.

Materjalina kasutame raudbetooni.

Teostame vundamenditöid ka metallifirmadele, kes ise suuri väravasüsteeme paigaldavad. Küsi hinnapakkumist või nõu!

Mida hinnapäringu eel võiks enda jaoks selgeks teha?

Võimalikult objektiivse hinnapakkumise saamiseks võiksid teha järgmist:

  • Mõõda tulevase aia meetrid ja mõtle läbi, kui kõrge see tuleb. Pea meeles, et kui aed on kõrgem kui 1,5m, siis pead saama omavalitsuselt kooskõlastuse.
  • Mõtle enda jaoks hoolikalt läbi, millist tüüpi aeda eelistad
  • Mõtle välja kuhu ja mis tüüpi väravaid vajad (jalgvärav, liugvärav jne). Kui tead nende mõõte, siis tulev see hinnapakkumise tegemisel ainult kasuks.
  • Kas vajad ka väravaautomaatikat? Väravaautomaatika võime valida koos, kuid võimaluste kohta võid lugeda juba eelnevalt ka siit (link)
  • Mõtle läbi, kas sokliks on vajadust või kas see eelarvesse mahub

Eelpoolnimetatud asju ei pea ise tegema ja võime kogu eelinfo ka objektil koos läbi arutada. Omaniku loal ja kokkuleppel võime ligipääsu korral objekti ka ilma omaniku juuresolekuta üle vaadata.

Lintvundamendi ja aedade ehitus üle terve Eesti

Lintvundamenti ja aedu ehitame kõikjal Eestis. Teostatud töödele anname kaheaastase garantii!

Kui aedade ehitus tundub kallis, siis pöördu meie poole, sest saame sulle pakkuda kvaliteetseid piirdeaedu mõistlikku hinnaga.

Hinnapäringule kiire vastus

Selleks, et saaksime sulle hea pakkumise teha, võta meiega ühendust ja saada hinnapäring aadressil info@aiacentrum.ee või helista telefonil +372 5258 076.

Vajadusel tuleme kohale, vaatame objekti üle ja leiame koos kohapeal sulle sobiva lahenduse. See on loomulikult tasuta.

Vaata lisaks veel ka neid materjale: